Včera bylo tak krásně, že jsme se s Luckou a Lenkou domluvili na výletu do Zoologické zahrady v Praze.

Cestou tam jsme se ještě stavili v Čelákovicích pro slevové kupóny na vstup do Zoo. Tam jsme cestovali autobusem a pokračovali jsme vlakem do Prahy. Pak už jen cesta tramvají na Nádraží Holešovice a poslední kus cesty autobusem rovnou před Zoo.
Na Holešovickém nádraží nás nemile překvapilo množství kočárků čekající na autobus směr Troja. Některé maminky, či babičky byly dokonce tak drzé, že ač přišly mezi posledními. K prvnímu přijíždějícímu autobusu se rvaly mezi prvními a ještě s notnou drzostí v hlase křičely. "No, tak pomůže mi do toho autobusu někdo !!!"
No my matky pohodářky jsme si pět minut počkali na další autobus.
Ještě než jsme prošli turniketem do zahrady, tak jsme se posílili vydatným obědem v nedaleké zahradní restauraci.
A pak už HURÁ na zvířátka. Elišce se nejvíce líbili lední medvěd, žirafa, zebra a koza (neboli antilopa). U jejichž výběhu jsme strávili nemalou chvilku a Eliška a později i Emička nás upozorňovali, že je to méé méé. A později se přidal i nějaký mladý otec se slovy. "Podívej Honzíku, to je koza." Takže antilopa to měla od té doby spočítáno. Pro děti se jmenuje koza.
Jelikož jsme za celé odpoledne stihli s dětmi projít jen horní část zahrady, tak jsme se domluvili, že se sem vrátíme začátkem června a projdeme si dolní část.
Domů jsme se vrátili celé ušmudlané a unavené kolem půl osmé večer. Rychle, ale pořádně, jsme se umyli a šup do postele. Výlet to byl krásný, dokonce i počasí spolupracovalo. Už se těším na příště.